LECZENIE g a l e r i a
KLINIKA

najnowsze metody leczenia

 • ORTHOKINE
  Defekty  chrząstki stawowej, wywołują chorobę zwyrodnieniową stawów, a głównym czynnikiem za to odpowiadającym jest u ludzi CYTOKININA  - interleukina pierwsza zwana IL-1, zmienia funkcje komórkowe i odgrywa kluczową rolę w przyśpieszaniu niszczenia tkanek i w mechanizmach naprawczych. Białka IR-1 tracąc  swoją molekularną równowagę, powodują niszczenie tkanki chrzęstnej.
  Po odpowiednim przetworzeniu krwi pacjenta; inkubację w czasie której krew ma styczność ze specjalnie opatentowaną powierzchnią szklanych kulek, które przyśpieszają namnażanie białek p/zapalnych,  antyinterleukiny IR-1, oraz czynników wzrostu. Poprzez odwirowanie otrzymujemy autologiczną kondycjonowaną surowicę z nowo powstałymi białkami p/zapalnymi i czynnikami wzrostu, które wstrzykujemy do stawu.
  Blokujemy receptory IR-1, jednocześnie zapobiegając łączeniu się interleukiny IR-1 z tymi receptorami, neutralizując efekty zapalne i niszczenie tkanek ( tkanki chrzęstnej ), hamując proces zwyrodnieniowy stawów.
 • ODBUDOWA TKANKI – TERAPIA KOMÓRKOWA  komórkami macierzystymi
  Komórki macierzyste  mają dwie zdolności potencjalnie nieograniczonej liczby podziałów (samoodnawiania swojej puli)  i różnicowania się w kierunku komórek,  które odbudowywują  tkankę, w którą  je podajemy  np. mięśniową, chrzęstną lub kostną.
 • TERAPIA  PŁYTKOWYMI  CZYNNIKAMI WZROSTU  Płytkowe czynniki wzrostu zwiększają odbudowę zarówno tkanek miękkich jak  i kości. Mają nieograniczone możliwości naprawcze w gojeniu tkanek miękkich w przewlekłych procesach zapalnych, przeciążeniowych.